Fan-Site Facebook

Rajongója vagyok!

FC Barcelona hírek

[2017-04-21] Juventus - Barcelona 0-0
Nem sikerült az újabb bravúr a Barcának, 0-3-ról kellett volna fordítania a csapatnak, ami most nem jött össze. A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe így a Juventus jutott be.
[2017-04-16] FC Barcelona - Real Sociedad 3-2
Hazai pályán 3-2-re nyert az FC Barcelona a spanyol élvonal 32. fordulójában a Real Sociedad ellen. Messi a találkozón két gólt szerzett és egy gólpasszt is adott, amit a 44. percben Paco Alcácer értékesített.
[2017-04-10] Málaga - FC Barcelona 2-0
A címvédő FC Barcelona a spanyol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában kikapott a Málaga elleni mérkőzésen. Az eredmény 2-0 lett. Neymart a 65. percben kiállította a játékvezető, mert begyűjtötte a második sárga lapját is.
[2017-04-06] FC Barcelona - Sevilla 3 - 0
3-0-ra nyert az FC Barcelona a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában a Sevilla elleni mérkőzésen. Luis Suárez egy góllal még Lionel Messi két találattal járult a mérkőzés eredményéhez.
[2017-04-04] Granada - Barcelona: 1 - 4
Az FC Barcelona a spanyol bajnokság 29. fordulójában ugyan Messi nélkül játszott, de 4-1-re győzni tudott a Granada elleni mérkőzésen. Neymarnak az ezen a mérkőzésen, a 91. percben lőtt gólja volt a 100., amit a katalán klub játékosaként szerzett.

[2017-03-30] Négy meccsre eltiltották Messit
A támadó világbajnoki selejtező-mérkőzésen szidta az egyik partjelzőt, mely miatt a FIFA vizsgálatot indított, majd 4 mérkőzéstől eltiltotta. A Chile elleni mérkőzésen történtek érdekessége, hogy a bíró jegyzőkönyvébe nem került bele az eset, de a nemzetközi szövetség mégis eljárást indított Lionel Messi ellen. A FIFA egyébként nemcsak eltiltással büntette, hanem 10 ezer svájci frank megfizetésére is kötelezte a játékost. A szidalmazott partjelző nem értette mit mondott neki Messi, Emerson Augusto do Carvalho is csak a médiából értesült arról, hogy a támadó szitkozódott.
[2017-03-26] Legendás játékosról nevezik el az FC Barcelona egyik új stadionát
A tavaly március 24-én, 68 éves korában tüdőrákban elhunyt holland szakember, Johan Cruyff tiszteletére az FC Barcelona egy új stadiont nevez el. Josep Maria Bartomeu az FC Barcelona elnöke szombaton jelentette be a hírt, mely szerint a Mini Estadi helyén épülő létesítmény az Estadi Johan Cruyff nevet kapja majd. Cruyff a katalán csapat játékosa és edzője is volt. A tartalék csapat új stadionjában a legenda tiszteletére egy szobrot is felavatnak majd, ill. Jordi Cardoner alelnök elmondta, hogy kérvényezni fogják azt, hogy az egyik utca Johan Cruyff nevét viselhesse.